Lakásfelújítás blog

Otthon felújítás, lakberendezés, lakásdizájn tippek, ötletek, cikkek.

Utolsó kommentek:

Jack__Bauer 2016.02.02. 21:04:39

Hagyományos bútorvilágítás cseréjénél érdemes odafigyelni arra, hogy a halogén G4-es izzók váltóárammal működnek, míg az ilyen helyre szánt LED-eknek egyenáram kell, tehát a halogének trafóját (220V AC -> 12 V AC) is le kell cserélni egy LED-hez való trafóra (220V AC -> 12 V DC).

Bejegyzés: A led lámpa használata

BéLóg 2016.02.02. 21:04:32

Egyelőre sajnos rohadt drága a led. Ettől függetlenül én beruzátam néhányba és nagy sikert arattam vele. Mondjuk én 1300 lumenes bazi nagy égőket vettem, de nem bántam meg.
Ha adhatok egy tanácsot, akkor figyeljünk arra hogy dimmelhető-e az izzó, mert -- persze ha ilyen rendszerünk van -- ezzel még többet lehet spórolni. A dimmelhetőség akkor is fontos, ha IRÁNYFÉNYES villanykapcsolóink vannak, hiszen ezek különböző mértékben de "átengednek" néhány milliampert ("erősségtől" függően 1-10 mA), amit a fénycsövek eleve nem bírnak.
Számít az az adat is, hogy hányszor kapcsolható a termék, a korábbi "zőőőd" fénycsöveknek ez volt az egyik legnagyobb rákfenéje...

Egyébként hacsak nem muszáj valahol cserélni, érdemes várni. lesz ez még olcsóbb is!

Bejegyzés: A led lámpa használata

Lakásfelújítók 2015.07.10. 13:27:22

@Haloperidol:
- Egy zárt csoport az adott kivitelezésnek, és a tulaj beengedi az illetékeseket.
- Nem tudom, Amerikában mi megy. Ha az általam megfogadott mesterek, kivitelezők nem partnerek a közös munkában, akkor valamit nagyon elszúrtam.

Bejegyzés: A lakásfelújítás is egy projekt

Haloperidol 2015.07.10. 13:18:49

Facebook csoport a kőműveseknek? Hol

Bejegyzés: A lakásfelújítás is egy projekt

Haloperidol 2015.07.10. 13:18:46

Zárt facebook csoport a mesteremberek nek?
Egy nap az elején, amikor mindenki összejön?
És ezt a szerző Magyarországon több alkalommal, hatékonyan megcsinálta??
Épp most vagyok benne egy lakásfelújításban. Annak is örülök, ha a vízszerelő felveszi a telefont, nemhogy zárt facebook csoportot nézegessen.
Ez a valóság, :-[. Megint valami amerikai szar fordítását közlöd.

Bejegyzés: A lakásfelújítás is egy projekt

Suszt Máté 2015.07.07. 13:06:57

Így van, mindig az alap az első, ebben az esetben a padlózás. Találtam egy érdekes cikket a házfelújításról, rengeteg képpel! Ámuljatok! :) lakberinfo.hu/otthonok/tervezok/2015-07-02-koltozes-helyett-felujitas-klasszikus-elegancia-es-kulonleges-telikert-egy-tetoteri-lakasban/

Bejegyzés: Burkolatok a lakásban

kjapp · https://napfenyesblog.wordpress.com/ 2015.06.20. 18:56:18

van 12 kW-os kondenzációs kazán is, ez még elég a használati melegvízre is

Bejegyzés: Polgári lakások fűtéskorszerűsítése

Mészáros Laci 2015.06.20. 17:14:44

Nekem egy húsz évvel ezelőtti sima (nem kondi) cirkóm van, olyan fajta, ami tud "kislángon" égni (8 kW) és nagylángon égni (20 kW), a típusa chaffoteaux nectra.

A családi házunk 140 m2-es. Néhány éve, mióta megcsináltam a hőszigetelést, a cirkó *sosem* kapcsol nagylángra (korábban, a szigetelést megelőzően is csak a leghidegebb időszakokban ment nagylángon).

Ezt azért írom le ilyen hosszan, mert a cirkóból a kéménybe vezető alumínium "füstcső" ilyenkor, a cirkó kisláng üzemmódjában kb negyfen fok meleg (kényelmesen meg lehet fogni).

Van bennem aggodalom, hogy ebben az állapotban a cirkó kvázi kondenzációs üzemmódban működik, a füstgáz annyira lehűl, hogy a gőz lecsapódik a hőcserélőn és a savtartalma miatt előbb-utóbb átlyukasztja. Cserébe a kondi cirkóhoz hasonlóan kellemes gázszámlával élünk már évek óta (az említett 140 m2-es családi ház éves fűtése + a konyha főzés gázhasználata évente 120 ezer forint körül van).

A cirkó lecserélésekor kondenzációsat szeretnék beépíteni, de a 24 kW eléggé túllövésnek hangzik.

Bejegyzés: Polgári lakások fűtéskorszerűsítése

Berger Csaba 2015.05.13. 07:17:16

Én igenis képes vagyok felújítani a panel elektromos hálózatát. Akit érdekel, keressen meg a facen.

Bejegyzés: Egy képzelt panelfelújítás valóságos költségei – Második rész – A gépészet.

ccvv 2015.05.11. 17:52:14

@Lakásfelújítók: Minden ember sajnálok, akinek baja esik, mégis azt kell mondanom, hogy az emberi ostobaság az időzített bomba... :(
Kiiktatott váltókapcsolók, a nyílászárófelújításkor be nem szerelt szellőzők, elspórolt szénmonoxidjelzők, ne is folytassam.

Bejegyzés: Ha gázkazán, akkor csak kondenzációs

Lakásfelújítók 2015.05.11. 14:05:27

@JoeyTribiani:
A kondenzvíz elvezetése általában 20-as klimacsővekkel szerelve, falon kivűl bilincsezve lefolyóba, vagy mosdószifonba vezetve 25- 50.000Ft-ból megoldható.

Bejegyzés: Ha gázkazán, akkor csak kondenzációs

Lakásfelújítók 2015.05.11. 14:03:54

@ostvan2:
Megkérdeztem a Budai Gázszerviz Kft. egyik szakemberét.

A válasza:

"Kombi kondenzációs készülékből a legkissebb 22kw-os van jelenleg, de ezek a kazánok amiket én jól ismerek, (Bosch, Baxi, Vaillant…..)ha csak fűteni kell vele akkor gyári adatok szerint leszabályozhatóak 6-8kw-ra is.
Baxi Platinum verhetetlen azt hiszem a visszaszabályzás tekintetében, (ha jól emlékszem 2-3kw-ig képes modulálni, de utána kéne nézni) 2db-ot épitettünk be idáig, viszonylag drága készülék…
Az átfolyos melegvíz funkciót így nem lehet elvárni tőlük, viszont indirekt melegvíz tárolót lehet kapcsolni hozzá.
A legkissebb lakásokban is megoldható a kondenzációs kazánok telepítése, csak vissza kell szabályozni őket. (Ez elvileg a forgalmazóval szerződésben álló beüzemelő feladata)"

Bejegyzés: Ha gázkazán, akkor csak kondenzációs

ccvv 2015.05.10. 09:01:24

Időzített bomba... Piha. A gyerekem egerei is azok, egyszer biztosan kiugranak éjjel és átharapják a torkomat.
Tisztán kell tartani a cuccot, plusz venni ötezer forintért egy szénmonoxid-riasztót.

Bejegyzés: Ha gázkazán, akkor csak kondenzációs

ostvan2 2015.05.09. 14:04:37

Kérdésem:
- Mekkora teljesítményű a legkisebb kondenzációs kazán?
- Hány százalék bekapcsolási hányadtól kezd kondenzálni egy kondenzációs kazán?
Szóval az én problémám az, hogy egészen kicsi hőigényű lakásoknak is jó-e a kondenzációs kazán, vagy ki kell mondani, hogy bizonyos teljesítmény alatt nem érdemes ebben gondolkodni.

Bejegyzés: Ha gázkazán, akkor csak kondenzációs

JoeyTribiani 2015.05.09. 09:09:31

Én pont most állok kazáncsere előtt. Kiválasztottam a megfelelő kondenzációs kazánt, ami persze jó drága, erre jön a gázos és megkérdezi, hogy hol van a lefolyó. Az meg minek? Kérdem én. Elvezetni a kondenz folyadékot.
Mivel nem akartam szétverni a konyha paldót ezért inkább választottam egy turbós fali kazánt. Jegyzem meg radiátoros fűtés esetén nem biztos, hogy megéri a plusz költség, mert nem fog megtérülni tíz év alatt sem.

Bejegyzés: Ha gázkazán, akkor csak kondenzációs

Lakásfelújítók 2015.04.29. 21:30:14

@Kirándulás:
Talán félreérthető volt a hirdetés, ez az én hibám! A cikkek nem a reklámozott kivitelező megrendelésére, és főleg nem az Ők listaáraikkal.
Egy átlagárat szeretnék bemutatni, amelyekkel olyan kivitelezők dolgoznak, akik a teljes lakásfelújítás, valamennyi munkafázisához rendelkeznek képzett szakemberrel, garanciával, referenciákkal stb.
De lehet hogy tévedek.
A panellakások esetében nem lehetséges az újra vezetékezés. A régi vezetékek nem csőben futnak, főleg a gerincek nem. A lakás erősáramú vezetékhálózat kiépítésénél a minimális vezeték keresztmetszet 1,5 négyzetmilliméter. Ezt szabvány írja elő, főleg mechanikai szempontok alapján. Ha nem tévedtél az 1-es rézhuzallal, akkor nálad ez szabványtalan.
A 7 kiló lehet, hogy sok, de tapasztalatom szerint az olcsóbb megoldásoknál kompromisszumokat kell vállalni, vagy a minőség, vagy biztonság, de az előírt érintésvédelmi mérés és jegyzőkönyv tekintetében biztos.
A burkolási áraknak (ami az ilyen lakások esetében minimális mennyiség), hasonlóan a többi szakmunkához, tükröznie kell a szakember munkabérét, annak járulékait, a kivitelező cég arra eső fenntartási költségeit, üzemanyag árakat, szerszámok gépek amortizációját, és így tovább.
De, nyitott leszek akkor is minden részlet megbeszélésére.

Bejegyzés: Egy képzelt panelfelújítás valóságos költségei – Második rész – A gépészet.

Kirándulás · http://www.adventures.hu 2015.04.29. 20:52:08

Nekem a régi csőbe bement a 3x1es rézhuzal, de miért lenne ez 700.000 forint, azt nem tudom, nekem anyaggal együtt 150.000 ft volt. (IGaz vésés és új csövezés nélkül...) De a 7 kiló nagyon soknak tűnik... Mivel burkoló vagyok, már alig várom a következő fázisok árazását, ahol lehet, hogy kiderül, hogy szarér-hugyér dolgozok... Bár meg lennék lepve...

Bejegyzés: Egy képzelt panelfelújítás valóságos költségei – Második rész – A gépészet.

halaloszto 2015.04.29. 13:33:16

képzeletben jó ez. csak a valóság az hogy a panelban a vezetékek eredeti nyomvonala nem alkalmas egy mai igényeknek megfelelő lakáshoz. a panelt megvésni meg nem szabad, a 6 centis válaszfalat meg nem is lehet.

úgyhogy az új villanyszereléssel nem az a kérdés hogy mennyibe kerül kiállásonként, hanem hogy melyik ujjunkba harapjunk. minden marad ahol volt, vagy csúnya kábelcsatornák mindenütt, vagy padlószegélycsatornában vezetékek, vagy plafon alatt a saroban körben jó nagy dísz, esetleg álmennyezet.

Vajk

Bejegyzés: Egy képzelt panelfelújítás valóságos költségei – Második rész – A gépészet.

recommented 2015.03.13. 10:41:49

Tudom, hogy a blog elsősorban a lakásfelújításról szól, de beszéljünk a panel egyéb előnyeiről is!
A paneleket úgy építették, hogy nem feledkeztek meg az infrastruktúráról sem. A lakótelepekkel együtt megépültek a kiszolgáló intézmények, iskolák, óvodák, boltok, parkolók. A panelek általában szellősen épültek, jutott hely játszótereknek, sportpályáknak, parkoknak. És még egy érv: a lakótelepek tömegközlekedése általában nagyon jó

Ha megnézzük a ma divatos lakóparkokat, akkor látszik, hogy ott pont ezekről feledkeztek meg. Nincsenek intézmények, közösségi terek, normális közlekedés. Családdal sokkal inkább érdemes beköltözni akár hosszú távra is egy jó helyen lévő, szép lakótelep egyik lakásába, mint mondjuk Szigetszentmiklósra egy sorházba.

Mondom ezt úgy, hogy nem panelban lakom. :)

Bejegyzés: Szeretek panelban lakni!
süti beállítások módosítása