5 tipp a gardróbszekrény tervezéséhez
A ruhás szekrények szerepét mára már a gardróbszekrények vették át.
Az emberek azért döntenek a gardrób mellett, mert kevés helyet foglal, és minden centiméterét kihasználhatják, úgy, hogy polcokkal, akasztókkal, fiókokkal látják el. A gardróbot beépítheti a szobába is, vagy külön gardróbszobát alakíthat ki, ha a nagy lakással rendelkezik.
A gardrób, vagy más néven „járható szekrény” általában a szoba, előszoba, fürdőszoba közelében szokott lenni, és ideális ruhák, cipők, lakástextíliák, és más használati tárgyak tárolására.
A gardróbnak köszönhetően lehetősége van a pólókat, pulóverek összehajtva a polcon tárolni, és a hosszabb ruhákat, szoknyákat, blézereket vállfával az akasztóra tenni.
- Az első, fontos tanácsunk az, hogy a gardrób akasztórészének mélysége legalább 55-60 cm legyen, a cipők tárolására tervezett rész mélysége 30 cm legyen, és a polcok mélysége legalább 45 cm legyen.
- Második javaslatunk, hogy a járható szekrény falára szereljen fel egész alakos tükröt, amelyet tükör fölötti megvilágítással lásson el. Az oldalfalon lehetnek még olyan fiókok, melyek nyakkendő, övtartó, nadrágtartó tárolósát teszik lehetővé.
- Harmadik javaslatunk, hogy jól gondolja meg, hogy milyen ajtót választ a gardrób tervezése során, először azt figyelje meg, hogy mennyi hely áll rendelkezésére. A nyíló ajtó több helyet foglal, viszont lehetőséget ad arra, hogy az egész szekrény belsejét áttekinthesse. A toló ajtók sokkal kevesebb helyet vesznek igénybe, viszont amiatt, hogy egymás mögé tolódnak, nem tudja az egész belső részt megtekinteni. A tervezés során jó, ha gondol arra is, hogy a szekrényajtó nyitásakor a világítás is működésbe lépjen, mert ez a későbbiekbe megkönnyíti a dolgát.
- Negyedik tanácsunk, hogy ha a hálószobába egy részét szeretné gardróbszekrénynek használni, akkor a két helyiséget jól szigetelt toló ajtóval válassza el, és így már nincs szükség szekrényajtókra.
- Az utolsó, de szintén fontos tanácsunk, hogy a gardrób tervezés során figyeljen oda arra, hogy a helyiség minden apró részét használja ki, azaz egy magas szoba esetében mennyezetig építse a szekrényt.
A beépített szekrények legnagyobb előnyei, hogy mindenki a saját igénye, stílusa szerint tervezheti meg, és, hogy a lakás minden kis sarkát hasznossá tehet általuk. Azért választják sokan a gardróbszekrényt, mert az elkészítése sokkal olcsóbb, mint egy normál szekrényé. A gardróbok magassága megegyezhet a helyiség magasságával, mivel a ruhaliftnek hála nincs kényelmetlen, elérhetetlen hely. Lehetősége van olyan gardróbszekrényt vásárolni, mely egy bútorcsaládhoz tartoznak, és így a hálószoba, nappali egyéb bútorai stílusban, színben passzolni fognak a beépített szekrényhez.
A gardróbszekrény tervezése során gondolja át azt is, hogy hányan fogják ezt a bútordarabot használni, és, hogy azok milyen korosztályúak, milyen neműek. Ha úgy látja, hogy ez lesz a családi ház egyelten nagyobb tároló helye, akkor arra is gondolni kell, hogy itt kell tárolnia a takarító eszközöket is. A tervezés során legyen az a célja, hogy a későbbiekben a lakásában, olyan gardróbszekrény legyen, amely rengeteg ruhának ad helyet, és amelyben a ruhákat átláthassa, megóvhassa.
A beépített szekrény fontos része a lakásnak, ezért olyan bútor mellett döntsön, amely az ön stílusát tükrözi, és amelyről úgy gondolja, hogy a lakása belsejéhez tökéletesen illik. Ha kérdései merültek fel, vagy nem tud egyedül dönteni, akkor kérje a lakberendezők segítségét, és ők tanácsot adnak önnek.